VW PASSAT,2008m,1968cm3,103kW,dyzelinas. Kokios markės alyvos ir kiek reikia šiam varikliui ir kas kiek laiko ją keisti? Kas atsitiktų, jei laiku nepakeisčiau alyvos? (Stasys)

Iš NESTE OIL gamos tinka tik viena alyva, tai Neste City Pro W LongLife III 5W-30. O jei rinksitės  iš  kitų gamintojų, tai pasitikslinkite, kad atitiktų sekančius reikalavimus: SAE 5W-30 ;    VW 504.00 and 507.00;  ACEA C3. Alyvos parinkimo lentelėse nurodomas 4 ltr. kiekis. Gamintojo rekomenduojamas normalus keitimo intervalas yra 15 000 km ir ne rečiau kaip kartą metuose. Yra numatomas ir prailgintas keitimo intervalas, tai 30 000 km ir ne rečiau kaip kartą per 2 metus.Alyvos susidėvėjimas priklauso nuo daugelio faktorių, idealių važiavimo sąlygų automobiliui užtikrinti nelabai galima, taip kad protingiausia būtų keitimo intervalą nusistatyti kažkur per viduriuką, pavyzdžiui 20 000 km.

Ir svarbiausia, kokios pasekmės laukia nekeičiant alyvos. Alyva užsiteršia nesudegusio kuro likučiais, suodžiais, vyksta jos oksidacija, mažėja tepamoji geba, silpnėja alyvos plėvelė. Jei stebite kuro išeigą, tai pajusite, kad variklis pradeda naudoti daugiau degalų 100 km. Prasidės daug intensyvesnis besitrinančių variklio dalių dilimas, padidės variklio keliamas triukšmas ir vieną kartą alyvos plėvelė nebeatlaikys (tai dažniausiai atsitinka kai alyva yra šalta arba atvirkščiai, kiek perkaitinta, pav. tempiant priekabą) ir prasisuks alkūninio veleno indėklai, liaudiškai tariant turėsite “užkaltą” variklį ir ir rimtas išlaidas kapitaliniam variklio remontui. Ir kaip taisyklė, tai atsitiks pačiu netinkamiausiu metu.