Turiu bmw 530 e39 99m. automatas, rida – 390 000km. Ar reikia keisti pavarų dėžės tepalą. Kokį patartumėte naudoti variklio tepalą? (Dovydas)

Parinkimo lentelėse keitimo intervalas nenurodytas, kreipkitės į automatinių dėžių servisą arba BMW atstovybę.Tačiau iš patirties galiu pasakyti tiek, kad amžinų alyvų nėra, yra tik ypač ilgo keitimo intervalo alyva. Dalyvaudamas seminaruose, susidariau nuomonę, kad naudinga būtų alyvą pakeisti bent kas 100 000 km. Dažnai šitą ypač ilgo keitimo alyvą rekomenduojama tikrinti bent vizualiai, ar neužsiteršusi priemaišomis, nepatamsėjusi, nesijaučia nuodegų kvapo. Tačiau tai tik mano asmeninė nuomonė, rekomenduočiau apsilankyti profesionaliame automatinių dėžių remonto servise.

O varikliui tinkamiausia alyva iš NESTE OIL gamos yra Neste City Pro 5W-40, MPM OIL – Motor Oil 5W-40 Premium Synthetic. Jei ieškosite pas kitus gamintojus, tai pasitikrinkite, ar alyva turi BMW patvirtinimus, t.y. BMW LL-01 arba BMW Longlife -04 (čia jau naujesni reikalavimai).