Koks tinkamiausias tepalas ir kokio gamintojo automobiliui Opel Astra H 2006-08-08 m., variklio darbinis tūris 1686 cm3, galia 74kw, dyzelis? Kas kiek laiko juos reikia pakeisti? Kada reikia keisti ir ar būtina pakeisti tepalus mechaninei pavarų dėžei, koks tepalas būtų tinkamas? (Aušra)

Variklio alyva turi atitikti SAE 5W-30 GM-LL-B-025 (diesel engines) reikalavimus. Gamintoją pasirinkite savo nuožiūra, o iš mūsų asortimente esančių produktų jūsų automobilio varikliui  tinkamiausi produktai yra Neste City Pro LL 5W-30 arba MPM Motoroil 5W-30 Premium Synthetic DEXOS II. Gamintojas maksimalų keitimo intervalą duoda iki 50 000 km ir ne rečiau kaip kartą per du metus. Tačiau tikrai rekomenduoju keitimo intervalą trumpinti iki 25 000 km. Arba jei rida nėra labi didelė, keiskite ne rečiau kaip kartą į du metus, neatsižvelgiant į ridą. Tiesa, NESTE produktui iki šio mėnesio pabaigos vyksta akcija.

Mechaninei pavarų dėžei keitimo intervalas nenurodomas, joje naudojama ypatingai ilgo tarnavimo laiko, vadinama ‘fill for life’ (visam automobilio tarnavimo laikui) alyva. Tačiau protinga būtų pritaikyti vieną iš ilgiausių rekomenduojamų keitimo intervalų mechaninėms dėžėms, vieną kartą per 8 metus. Jūsų automobilio varikliui tinkamas produktas yra MPM Gearboxoil 75W-80 MTF.